Gülayşe İmamoğlu - Beslenme Danışmanı

  • Wellness
  • İSTANBUL

HakkımızdaİYİ BESLEN İYİ YAŞA - İYİ BESLEN İYİ HİSSET AKTİF DİNÇ FORMDA - SAĞLIKLI YAŞAM
Amerikan Heritage Sözlüğü Wellness'ı, "Özellikle düzenli egzersiz ve doğru beslenme alışkanlıkları ile birlikte edinilen fiziksel ve zihinsel olarak iyi olma durumudur" diye tanımlıyor.

Bir başka anonim tanımlamada Wellness için; "Her sabah yürüyebilmek, istediğiniz hayatı yaşamak için yeterli enerji, zaman ve özgürlüğünüzün olmasıdır." deniyor.Bizce Wellness :
İyi beslenmek ve iyi yaşamaktır. Kendinizi iyi hissetmektir. Yaşam kalitemizi arttırmaktır. Bunun getirileri sayesinde; hayata bağlanmak, hayattan zevk almak, iyi görünmek, enerji dolu ve dinç olarak hayatı yaşamak, mutlu olmak ve çevresine mutluluk yaymak demektir. Kısacası, pozitif enerji vermek ve almak demektir.
Şüphesiz ki wellness deyince ilk akla gelen kavram "İyi Beslenme"dir. Wellness açısından da en önemli konudur denilebilir. Zira iyi beslenme, yaşamın toplam kalitesini arttıran en önemli etmenlerden biridir. Düşündüğümüzde, günümüzde sıkça karşılaştığımız yoğun yaşam tarzı, daha sonraki yıllarda ortaya çıkabilecek sorunlarımızın önlemini almamızı zorlaştırır. Bu da bizi sorunlarla ve hastalıklarla dolu sağlıksız bir yaşama doğru sürükler. Oysa ki çözüm elimizin altındadır; "Bilimin sağlıklı bir yaşam için zorunlu gördüğü şeyleri yapmakla ne büyük kazanımlar elde ederiz, bir fark etsek"...

Biz sunduğumuz iç ve dış beslenme ürünlerimiz ve gıda takviyelerimiz sayesinde sizin wellness hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olmak için çalışıyoruz.

Ayrıca hiç bir insan alışkanlıklarını bir gecede değiştiremez. Bunun farkındayız. Aynı zamanda bu kimseden beklenemez de. Herkesin kendine göre bir beslenme alışkanlığı ve ağız tadı vardır. Ancak iyi hissetmek için de bir noktadan başlamak gerekir. Şüphesiz ki; sağlıklı bir beslenme, düzenli fiziksel egzersiz ve gün boyu yeterli miktarda su içmekten alacağımız keyfi her an keşfedebiliriz, keşfetmeye de her an başlayabiliriz. Yaşam kalitemizi arttırmak kendi elimizdedir ve kendi karar verdiğimiz anda başlar. Biz size yardıma hazırız...

Neden Wellness ?
Günümüzde tüm dünyada gıdalarda, genel olarak besin değerleri açısından giderek artan bir düşüşten bahsediliyor. Bununla birlikte düzensiz beslenme alışkanlıklarında da artış söz konusu. Sonuç, yaşamın getirdiği olumsuz çevre şartları, stres hali, yorgunluk ve diğer etmenlerle birleşince tabiki korkunç oluyor. Başta obezite olmak üzere diğer hastalıklara yakalanma riski de giderek artıyor. Bu da doğal bir sonuç olarak wellness'ın önemini arttırıyor.

Önemli Bilgiler :
Dünya Sağlık Örgütü (WHO) verilerine göre Türkiye'de ilk 10 ölüm sebebinden üçü beslenme ile ilişkilidir; İskemik kalp hastalıkları, Felçler ve Diyabet.
Doktor randevularının çoğu beslenmeye dayalı sorunlardan kaynaklanıyor ve bu sorunların en başında halsizlik geliyor.
Türkiye'de nüfus giderek kilolu bir oluşuma doğru gidiyor.
Şişmanlık genelde orta yaş sorunu gibi bilinse de, yaşamın her döneminde ortaya çıkabiliyor.
Astım,hipertansiyon, uyku apnesi,ortopedik komplikasyonlar beslenmeye dayalı rahatsızlıklardan bazılarıdır.
Wellness Adımları :
Wellness hedeflerinizi belirleyin.
Kendi wellness değerlendirmenizi yapın.
Hedeflerinize ulaşmak için değiştirmek istediğiniz alanları belirleyin.
Kişisel wellness danışmanınızın önerilerini alın.
Uygulayabileceğiniz bir hareket planı hazırlayın.
Eğer yeterli beslenemiyorsanız, daha sağlıklı bir gelecek için, wellness çizgisinde devam etmenize yardımcı olacak destekleri (gıda takviyelerini) alın.
Aşağıdakilerin kaçı siz de var?
Besin değeri düşük, yağ oranı yüksek, fast food ağırlıklı beslenme düzeni,
Fazla işlenmiş gıdalarla beslenme,
Hareketsiz yaşam tarzı,
Çevre kirliliği etkilerine maruz kalmak,
Stres'li bir yaşam,
Uzun soluklu tedaviler,
Meyve, sebze ve tahıl gibi lifli yiyeceklerin tüketilmemesi,
Sağlıklı kas ve kemikleri destekleyebilecek protein kaynaklarının beslenme düzeninde olmaması,
Dinlenme için yeterli fırsat olmaması
Yukarıda saydıklarımızın hepsinin sağlığımızı etkileyen faktörler olduğunu hemen fark etmişsinizdir. İşte Wellness'a bu nedenle ihtiyacımız var.

Veee İyi Haber !
Beslenme ve egzersiz düzeyinizi kontrol altında tutabildiğiniz sürece, şu anki ve ilerideki sağlığınızı geliştirebilirsiniz. Tüm ihtiyacınız olan doğru bilgi ve harekete geçme isteği. Bu sebeple biz size her zaman yardıma hazırız. Sahip olduğumuz 28 yılı aşkın tecrübe ve iç ve dış beslenme ürünlerimiz sayesinde wellness hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olabiliriz.

Unutmayın, yaşam kalitenizi geliştirmek adım adım gerçekleşecek bir süreçtir. Gerekli düzenlemeleri yapmaya karar vermekle, sürece her an başlayabilirsiniz.

İletişim

Yetkili Gülayşe İMAMOĞLU
GSM 0532 466 16 46 - 0505 213 31 35
Telefon
Faks
Email
Resmi Web Sitesi
Adres Selmani Pak cad. Şeyh Cami sok. N:38-13 ÜSKÜDAR
Şehir İSTANBUL

Ürünler / Hizmetler

#

Galeri