Türkiyenin en iyi firma rehberine hoşgeldiniz
Firma Reklam

Kategoriler
Firma Açıklaması

1968: Yüksel Göktürk, Göktürkler Kolektif Şirketi bünyesinde demir çelik ticaretine başladı.
1968 - 1976: Göktürkler firması Perşembe Pazarı’nda toptan sac ithalatında sektörün lokomotifleri arasında yer aldı. Göktürkler, Liberal Ekonomiye ve Serbest Pazara çok uzak olan Türkiye’de zor şartlarda dış ticaret konusunda öncülük ederek, Türk Sanayicisi’ne hizmet verdi.
1976: Yüksel Göktürk, Göktürkler Kolektif bünyesinden ayrılarak bugün Yükselen Çelik adı altında faaliyet gösteren Yüksel Ticaret'i kurdu.
1976: Yüksel Ticaret, sac ithalatı ve pazarlamasının yanı sıra yuvarlak çelik ve boru başta olmak üzere yeni mamullere yönelerek ürün yelpazesini genişletti.
1976 - 1986: Yüksel Ticaret, çelik sektöründe sunduğu uygun fiyat ve kaliteli hizmet anlayışı ile sektörün güçlü ve güvenilir firmaları arasına adını yazdırdı.
1986: Yüksel Ticaret, Perşembe Pazarı’ndan, yeni kurulmuş olan Zeytinburnu Demirciler Sitesi’ne taşınarak toptan pazarlama faaliyetinin yanı sıra perakende satışlara da başladı.
1989: Yüksel Ticaret, bugün demir çelik sektörünün saygın bir markası haline gelen Yükselen Çelik ismini alarak faaliyetlerini bu isim altında devam ettirdi.
1991: Yükselen Çelik, büyüyen stok ve satış hacimlerini karşılamak üzere mevcut Demirciler Sitesi tesisine ilave olarak yine Demirciler Sitesi’nde bir depo tutarak faaliyetlerini hızlandırdı.
1996: Zeytinburnu Demirciler Sitesi’nde 3 dükkandan oluşan yeni merkezine taşındı.
2001: Yükselen Çelik, tesislerine bugün halen kullanımda olan ve geniş stok imkanları sunan Çakmaklı Deposu’nu katarak büyümesini sürdürdü.
2005: Yüksel Göktürk, demir çelik sektörünün efsane firmalarından Göktürkler Dış Ticaret A.Ş.’nin Yönetim Kurulu Başkanlığı görevine geldi. Bugün, Yükselen Çelik Tic. Ltd. Şti. ve Göktürkler Dış Ticaret A.Ş. firmaları sektörde kardeş firma olarak birlikte hareket etmektedir.
2005: İstanbul demir çelik esnafı, Yönetim Kurulu Başkanımız Yüksel Göktürk’e 4 yıl süre için İstanbul Ticaret Odası Meclisi’nde Demir Çelik Üretici ve Satıcıları temsil etme onurunu verdi. Firmamız kendisine duyulan bu güvenden dolayı kıvanç duymakta ve önümüzdeki yıllarda sektördeki saygın yerini korumayı hedeflemektedir.
2007: Yükselen Çelik Kıraç’ta 12,000 metre kare üzerine kurulu olacak yeni tesisinin inşaatına başladı. Bu tesisin 5,000 metre kare kapalı deposu, 3,000 metre kare açık stok sahası, modern idari binası ve laboratuarıyla Yükselen Çelik’in önümüzdeki yıllarda yeni merkezi olması hedeflenmektedir.

Yükselen Çelik'in Vizyon ve Değerleri

VİZYONUMUZ
Sürekli değişim ve gelişim ilkesi doğrultusunda müşterilerimiz için vazgeçilmez olmak.

MİSYONUMUZ
Çelik sektöründe müşterilerine ve çalışanlarına farklııklar yaratan, üstün ahlaklı, dürüst, saygın ve lider bir firma olarak sürekli ve sağlıklı bir büyüme yaratmak

DEĞERLERİMİZ
Güvenirlik: Müşterilerimiz ve meslektaşlarımız gözünde güvenilir, dürüst, ilkeli ve sorumluluk sahibi bir kuruluş olarak ilişkilerimizi saydamlık esası üzerine kurmak.
Değişim. �eğişmeyen tek kural değişimdir�ilkesi doğrultusunda sürekli ve sağlıklı bir büyüme hedefiyle daima yeniliğe açık olmak.
Kalite: Müşteri memnuniyetine gösterdiğimiz özen ve çelik sektöründe firmamıza duyulan güvene uygun olarak yerli ve yabancı sanayicilere kaliteyi en üst seviyeye taşımak amacıyla hızlı ve üstün bir hizmet sunmak
Ulusalcılık: İthalat ve ihracat hamlelerinde Türkiye�in ve Türk ekonomisi�in genel ihtiyaçlarını bireysel menfaatlerimizin önünde tutarak, Türk sanayicisi ve girişimcisine ayrıcalıklı hizmet sunmak öncelikli vazifemizdir
İnsan Kaynakları : Çalışanlarımızla mükemmel uyum ve kalıcı başarı hedefleri doğrultusunda, bir aile kadar yakın çalışarak kolektif bir gelişim sağlamak.

BAŞLICA ÜRÜNLERİMİZ;

* GENEL ÇELİK

* TAKIM ÇELİĞİ

* BORULAR

* PATENTLİ ÜRÜNLER


YÜKSELEN ÇELİK

Firma Yetkilisi: Barış GÖKTÜRK
Adres: Kıraç İstiklal Mah. 360. Sok. No.1
34510 Esenyurt
Web Sitesi: www.yukselencelik.com
Faks: 0212 886 4 888
Dahili Telefon: 0212 444 20 50
Cep Telefonu:
E-Mail: s.moroy@yukselencelik.com
Hatalı Resim Hatalı Resim Hatalı Resim
Telefon

Destek : 444 6 498

Sosyal Medya